Ke koním jsem začal docházet už jako malý kluk a jezdeckém oddíle nedaleko Čáslavi jsem získal základy ježdění. Poté jsem přešel pod vedení pana Františka Vítka do Lysé nad Labem, kde jsem začal jezdit dostihy

Na začátku 90.let jsem vyjel na zkušenou do Anglie, kde jsem strávil přibližně rok ve stájích sira Henryho Cecila a Michaela Bella.

Poté jsem strávil asi dva roky nejdříve ve Florencii a poté v Římě nejdříve jako žokej a později i jako trenér pro místní majitele dostihových koní.

Díky italským zkušenostem jsem mohl odletět následně do Dubaje, kde jsem čtyři roky pracoval pro šejka Mohammeda v jeho stájích jako pracovní jezdec a odjezil jsem i jako žokej několik dostihů.

Po návratu do České republiky jsem od roku 1997 začal trénovat dostihové koně pro české majitele a od roku 2000 jsem ještě navíc navázal spolupráci s několika francouzskými trenéry a majiteli, především s Robertem Colletem. Od té doby se také věnuji přípravě a obsedání mladých koní pro francouzské klienty. Připravujeme jak rovinové tak překážkové koně a taky se často setkáváme s problematickými koňmi, kteří potřebují nápravu. Místo máme také pro starší překážkové koně, kteří potřebují regeneraci či odpočinek.

Mými nejúspěšnějšími koňmi v tréninku byli MAROMA, NED’S SECRET,RENNY STORM, SETTLER’S SON, NUMERO TREIZE.

Nejúspěšnějšími koňmi z našeho předtréninku bylo nespočet například: NIKITA DU BERLAIS,BARAKA DU BERLAIS, GOOD BYE SIMON a další.